Soutěže v sezóně 2009 

kalendář soutěží 2009 
výsledky ligy 2009 
 
 
 
sezóna 2018 
sezóna 2017 
sezóna 2016 
sezóna 2015 
sezóna 2014 
sezóna 2013 
sezóna 2012 
sezóna 2011 
sezóna 2010 
sezóna 2009 
sezóna 2008 
sezóna 2007 
   

24.10.2009 Široký Důl - Memoriál Vladimíra Iljiče Lenina - netradiční soutěž
I letos jsme opět navštívili tuto soutěž, kterou považuji za vrchol sezóny a opět bylo na co se dívat. Loňský úvodní průvod byl ve znamení letních olympijských her v Číně. Letošní ročník měl téma také velmi aktuální, byla jím celosvětová ekonomická krize. Pořadatelé mi však udělali čáru přes rozpočet, protože průvod i samotné zahájení se uskutečnilo na nově vybudované tribuně a kvůli tomu se mi nepodařilo získat vhodné místo k focení (dělal jsem co se dalo, aby fotky za něco stály). Řečníky na tribuně byli např. Josef Břeň, kněžna Naděžda Konstantinovna, Fidel Castro, dobrý voják Švejk, Jan Žižka, Jirka Paroubek, soudruh z ČLDR a samozřejmě nakonec i sám pan Flídr. Na pódiu bylo také k vidění, jak přivezli Vladimíra Iljiče expresní balíkovou poštou ze slovenské vazební věznice (byl uvězněn za šíření marxismu a leninismu :-) ), vystoupení Pata a Mata a jejich programu Zelená úsporám, Jirku Paroubka našli a přinesli černí domorodci z pralesa a od řečnického pultu jej odvedla družina sv. Václava. Pak už se rozběhla klasická soutěž. Časy útoků byly zpočátku podprůměrné, ale nakonec se mnohým týmům útok zdařil a našlo se hodně čtrnáctek, ale loňský rekord překonán nebyl. Co se týká výsledků, nebudu je sem vypisovat, pod galerií je najdete kompletní.
3.10.2009 Morašice - ligová soutěž
V sobotu zde skončil letošní ročník otevřené ligy okresu Chrudim v požárním útoku. Soutěž se konala již tradičně na místním hřišti u nové hasičárny. Počasí bylo nádherné, slunečné a bylo příjemně teplo, ačkoli v tuto dobu již nebývá. Soutěž byla pěkně připravena, rozhodčí ji hnali kupředu a díky tomu šlapala jako hodinky. Občerstvení bylo jako obvykle vynikající, snědlo se prý přes 30kg bramboráčků, pouze byly poměrně dlouhé fronty, ale ty byly způsobeny rekordní účastí družstev. Celkem se přihlásilo 35 družstev mužů a 15 družstev žen. Hned na začátku soutěže nasadili vysokou laťku borci z Lukavice s časem 23,83s a tímto nakonec vítězným časem si pojistili i vítězství v lize okresu Chrudim 2009. Dalším týmům z popředí tabulky se již tolik nedařilo. Až na konci překvapilo svým útokem Hlinsko a časem 23,88s se umístili na druhé příčce. Třetí místo obsadili nakonec domácí Morašice, které si tímto zajistili konečné 4. místo v lize a přeskočili tak Štěpánov, kterému se poslední útok v lize nepovedl. Ligu tedy vyhráli SDH Lukavice, 2. místo SDH Seč a třetí místo si odnáší SDH Perálec. Náš útok nebyl špatný, bohužel nějaký ten prostřik tam byl a s časem 26,29s jsme kvůli velké konkurenci obsadili až 8. místo. V rozstřelu se nám zapomněl Prďa a útok jsme nedokončili. Škoda jen, že nám v konečném účtování chyběl jeden bodík, mohli jsme přeskočit Hoješín a být v lize na 8. místě. Zůstalo nám tedy místo deváté, což je velké zlepšení oproti loňském třináctému místu...
26.9.2009 Horka - klasická soutěž
Na této soutěži jsme byli poprvé. Soutěž se konala na tamním sportovním hřišti. Běhalo se na velmi pěkně upraveném travnatém povrchu. Počasí nám přálo, bylo slunečno a příjemně teplo. První kolo bylo klasické na 3 hadice B a nástřikové terče, poté prvních 8 družstev postoupilo do rozstřelů, které byly už jen na 2B a srážecí terče. Náš tým byl tentokrát složen z mladých kluků, které doplnila moje maličkost, Zaja a náš velitel. V prvním kole nebyl náš útok tak špatný, rozhodly však malé zkušenosti s nástřikem naší mládeže. S časem necelých 32s jsme postoupili do rozstřelu ze šestého místa. V rozstřelu ale nastaly komplikace na rozdělovači a útok jsme dokončili s naprosto bídným výsledkem. Soutěž vyhrálo družstvo Vysonína, druhá skončila Lukavice a třetí byli domácí z Horky. Soutěž se mi velmi líbila a věřím, že se rádi za rok zúčastníme znovu...
19.9.2009 Srch - netradiční soutěž
Tato soutěž se běhá pouze na 2 hadice B a po vzoru bývalé Pardubické ligy na průstřikové terče. Poháry se běhají celkem dva - memoriál a pohár starostky. V jedné soutěži se časy sčítají a ve druhé rozhoduje lepší čas. Tuto soutěž jsme letos opět navštívili, abychom kolegům vrátili jejich účast na naší soutěži. Počasí bylo nádherné, teplo a slunečno. Povrch trati také bezvadný, udržovaný fotbalový trávník a všechny hadice se vylévaly min. 20m od místa dráhy, takže podmínky byly po celou dobu soutěže optimální pro všechny. Naše sestava nebyla úplná. Běželi za nás kolegové z Morašic, konkrétně Tom, Čenek, Fanda a Psychik. V prvním útoku se nám rozpojily béčka a poté jedno dokonce prasklo, takže se nejednalo o žádný extra výkon, druhý pokus však již byl dobrý a nakonec znamenal druhý nejlepší čas a tudíž i druhé místo v poháru. V druhém poháru jsme nakonec obsadili 8. místo. V soutěži o nejrychlejší záda zvítězili právě kolegové z Morašic.
19.9.2009 Slatiňany - ligová soutěž
Soutěž ve Slatiňanech se konala tradičně v parku za místním zámkem, ale drobná změna k lepšímu přeci jen nastala. Již zde nebyly jako v přechozích letech dva různé povrchy trati, ale plato bylo posunuto výš až na trávu a celá trať tedy byla travnatá. Jinak ostatní bylo jako vždy, soutěž zde probíhá pouze na jedno plato a letos se zúčastnilo překvapivě málo soutěžních týmů. Počasí nám přálo, ráno sice byla docela zima, ale to už k blížícímu se podzimu patří. Celý den krásně svítilo sluníčko a na obloze se jen sem tam objevil nějaký mráček. Náš tým předvedl solidní útok, drobná vada na kráse byla jen ta, že jsem jako obvykle nedotáhl proud k terči, tudíž z toho byl nakonec čas až 26,69s, který stačil na konečné 4. místo. Kolegové z Morašic se vytáhli a časem 25,12s obsadili 2. místo. Soutěž překvapivě vyhrálo družstvo Vysonína s časem 24,59s, kterému se povedl první pořádný výsledek v jinak naprosto nevydařené sezóně. Ještě doplním, že třetí byli borci ze Seče s časem 25,50s.
12.9.2009 Markovice - netradiční soutěž
Soutěže v Markovicích jsem se nezúčastnil a mnoho jsem se ani nedozvěděl. Zmíním tedy, že se zde běhá pouze na 2B a plechovky. Soutěžní týmy mají 2 pokusy a jěště jako bonus je na konci soutěž o sud piva. Letos zde vyhráli kluci z Morašic, druhý byl tým z Třemošnice a na třetím místě náš částečně kombinovaný tým Chotěnice A a bramborovou medaili si odnesl kombinovaný tým našeho dorostu..
6.9.2009 Hlinsko - ligová soutěž
Soutěž v Hlinsku se pořádala letos již po deváté a konala se tradičně na tamním fotbalovém hřišti. Terénem trati je zde pěkně upravený trávník. Škoda jen, že během soutěže se zde trať většinou hodně namočí a kolem plata a občas i po trati stojí velké kaluže vody. Jinak musím uznat, že letošní soutěž zde probíhala pěkně a docela i svižně. Z jednoho plata běhali muži a z druhého, o 20m blíže, ženy. Náš tým byl konečně opět kompletní, ale předvedený útok tomu neodpovídal. Nevím přesně co se na trojáku a béčkách stalo, ještě jsem neviděl podrobně video, ale trojáku vypadlo jedno céčko a nedoběhli tam, kam měli a já s Pavlikem jsme neměli šanci nastříkat, protože z více jak 10m od čáry to nebylo možné. Výsledky na bedně byly poměrně těsné a všechny se vešly pod 25s. Soutěž vyhrálo družstvo Lukavice s 2. nejlepším časem letošní ligové sezóny 23,70s, druhé misto obsadili Zbožnov a třetí SDH Blatno.
5.9.2009 Chrudim - ligová soutěž
Letos měla zdejší soutěž nové místo a musím konstatovat, že bohužel nebylo vybráno ideálně. Na trati byl hrbolatý asfalt, ale nejhorší byla šířka trati. Byla totiž příliš úzká. Navíc počasí příliš nepřálo, sice nepršelo, ale byl silný vítr a mezi domy u terčů velmi ovlivňoval soutěž. První polovina startovního pole nebyla schopna dosáhnout času pod 30s. Bohužel i my jsme běželi hned na začátku soutěže. Neběželi jsme v kompletní sestavě, ale byli jsme proházení. Prďa pěkně počkal s vodou, takže útok byl rozběhnutý dobře, ale vítr udělal svoje a Pavlík nebyl schopen nastříkat jako obvykle. Kolegové z Morašic beželi sice skoro jako poslední, ale nástřik je zklamal taky, takže my jsme skončili v lize na 13. místě a Morašice na 11. místě. Soutěž nakonec vyhrálo družstvo ze Seče, druzí byli chlapi z Perálce a třetí Blatno. Nejlepší čas soutěže SDH Seč byl až 28,48s což mluví samo za sebe.
29.8.2009 Brčekoly - noční soutěž
Tuto soutěž jsem navštívil pouze jako divák. Nebudu k ní tedy přidávat žádný komentář.
29.8.2009 Slepotice - klasická soutěž
Zdejší klání se konalo také již tradičně v areálu Slepotického koupaliště. Terén je zde pěkně udržovaný trávník a kolem plata je zámková dlažba. Počasí zpočátku vypadalo, že bude pořádný slejvák, ale naštěstí déšť utekl na východ a po celou dobu soutěže bylo pěkně a později dokonce svítilo sluníčko. Nejprve se ráno konala soutěž pouze se stroji PS12 klasicky na 3B a 4s. Po obědě se pak rozjela soutěž upravených strojů. Konkurence byla poměrně veliká, ale největší favorité nakonec překvapivě zklamali. Náš tým vzal zdejší soutěž hlavně jako trénink na další ligové soutěže. S PS12 jsme obsadili 5. místo po mém dlouhém nástřiku částečně způsobeném velkým množstvím vzduchu. S čistě soutěžní mašinou jsme nakonec v základním kole postoupili z 3. místa do rozběhu o pohár starostky obce, který se běžel klasicky, ale jen na prostřikové terče. V tomto posledním běhu byla jen škoda, že nebyla o trochu rychlejší voda, protože jsme běželi velmi dobře a skončili na konečném druhém místě v těsném chvostu za vítěznou Sečí.
22.8.2009 Kostelec u H.M. - netradiční soutěž
Soutěž probíhala jako obvykle v areálu bývalého vojenského prostoru. Terén byl lehce mokrý, protože v noci pršelo. Během soutěže v podstatě naštěstí nepršelo. Těch pár drobných kapek nepočítám.. Zdejší soutěž má vždy něco extra, letos bylo první kolo klasicky tj. sání z potoka a poté běžný útok na 3B a nástřikové terče a druhé kolo obnášelo nejprve převezení veškerého materiálu mimo savic, koše a mašiny na kolečku k platu, tam bylo nutné vše vyložit, ne naházet, a po dojetí s prázdným kolečkem zpět na startovní čáru bylo možné útok odstartovat. Náš tým se tentokrát skládal z mladých kluků, ale na to, že stále jěště začínají nebyl výsledek vůbec špatný. Škoda jen, že při druhém pokusu vytáhli kluci savici bez koše. Nebýt tohoto, skončili bychom na bedně na 3. místě. Takto jsme v konečném účtování obsadili 9. příčku z 13. Také musím pogratulovat dorostu z Morašic, kterým se podařilo v soutěži zvítězit.
21.8.2009 Seč - noční ligová soutěž
Soutěž se konala tradičně na asfaltové ploše u budovy HZS Pardubického kraje - územní pracoviště Seč. Počasí nám letos nepřálo, během soutěže se nad námi několikrát prohnala doslova průtrž mračen, což je z části i důvodem menšího počtu videí z této soutěže. Obvykle se snažím natočit většinu ligových týmů, ale tentokrát to nebylo možné. Soutěž probíhala svižně, ale časů pod 30s bylo k vidění velmi málo. Náš útok byl velmi dobře rozběhnutý, ale zklamala nás technika. V druhý opakovaný pokus byl ještě horší. Na béčkách se udělal uzel a ne a ne povolit. Voda se tím zdržela o více než 10s, proto s časem přes 45s jsme mohli být rádi za pouhý 1 bod. Soutěž vyhráli borci z Lukavice, druzí byli domácí ze Seče a třetí družstvo Štěpánova. Kolegové z Morašic předvedli ne zcela 100% výkon, ale s časem 29,16s si odvezli 11 bodů za 5. příčku v lize.
15.8.2009 Lukavice - ligová soutěž
Soutěž se konala tradičně za tamní hasičskou zbrojnicí. Terén byl travnatý, pěkně upravený a kolem plata byl beton a obvyklé koberce. Také počasí nám přálo, loni zde celou soutěž pršelo, ale letos bylo slunečno a teplo. Drobnou nevýhodou této soutěže je, že se běhá jen na 1 plato, ale rozhodčí naštěstí soutěžící popoháněli a tak se nakonec za 4 hodiny zvládlo 45 startů. Náš tým běžel opět nekompletní. Huďa má stále pochroumané rameno z naší soutěže, proto ho musel zastoupit Bochňa. Je to však zkušený univerzál a zvládl svou úlohu na výbornou. Nám v předu se k tomu ještě povedl nástřik a byl z toho nakonec nejlepší výsledek letošní sezony 25,49s a dokonce nejlepší výsledek v lize vůbec. A co se týká výsledků: první skončili borci SDH Lukavice s časem 23,40s, na druhém mstě skončilo družstvo SDH Štěpánov s časem 25,08s, třetí jsme byli my - SDH Chotěnice a dokonce s na setinu stejným časem 25,49s ČHJ Hlinsko. Pohár za třetí místo však pořadatelé nemuseli půlit. Rozhodli, že pohár si odveze tým s lepším nástřikem druhého proudu, což jsme byli my. Sousedi z pod kopečku (Morašic) měli drobný problém vzadu a pak prostřik na pravém terči a umístili se tedy na konečném 10. místě.
25.7.2009 Turov - oslavy 85 let založení sboru
Z kolegiality jsme se navštívili oslavy 85 let od založení SDH Turov a při této příležitosti jsme jako ukázku předvedli naši Chotěnskou specialitu a to útok, který provádí pouze 4 soutěžící, jako na naší soutěži. Nejednalo se tedy o soutěž ale spíše o exhibici.... K vidění byla také ukázka dětí ze Slepotic, množství hasičské techniky od historické až po novodobou, stříhání auta a vyproštění zraněných osob, požární útok s koněspřežnou historickou stříkačkou, hasičské ochranné obleky a další...
18.7.2009 Chotěnice - netradiční soutěž
Psát komentář k vlastní soutěži je nevhodné, proto jsem požádal Psychika, aby napsal pár vět o naší soutěži. Tímto mu také děkuji. (ale asi to psala Deniska :-) ) Soutěž v Chotěnicích se jako každoročně konala na malém hřišti. Počasí bylo od rána ucházející, tak se sem sjelo docela hodně družstev. Jenže pak si sv. Florián řekl, že nám dnešek neulehčí a přivolal na nás pořádný slejvák. Takže celá soutěž proběhla pod krovem mraků a studeného deště. Ve stánku se dal na zahřátí koupit čajíček a pro otrlé hasiče samozřejmě teklo i pívo. K zakousnutí měli vyborný párek. Soutěž se běhala netradičním, i když pro Chotěnice tradičním způsobem. Družstvo mělo pouze 4 členy a běhalo se jen na jedno B a nástřikové terče. Samozřejmě nesměly chybět rozstřely, jak o hlavní pohár, který vyhrálo družstvo ze Zbožnova, tak o pohár útěchy, který utěšil muže z Kostelce. Družstva mohla také soutěžit o putovní pohár za nejlepší čas. Ten ukořistili Zbožňováci s časem 24,20s, který se stal i novým rekordem této soutěže. Na to, že jsem byla na této soutěži poprvé, tak si myslím, že byla dost povedená. Kdyby zážitek nekazil ten studený a stále neutichající déšť, tak si myslím, že výkony každých družstev mohly být obdivuhodné. Teď je však jen můžeme pochválit za výdrž, že dokázali v takovém nečase nasadit závodní tempo a závodit do poslední suché nitky...
11.7.2009 Konopáč - netradiční soutěž
Soutěž byla v mnohém podobná té loňské, již tradičním místem konání a ještě např. průběhem druhého kola. Počasí nám přálo, bylo lehce pod mrakem, ale přesto příjemně teplo a z nebe nespadla ani kapka vody. První kolo bylo opět netradiční. Letos si pořadatelé vymysleli útok tak, že jeden člen z týmu musel nejprve sbalit jednu hadici B a v momentě, kdy ji položil na plato, mohli odstartovat i ostatní. Poté pokračoval klasický útok na plechovky na 2B s tím, že po shození pechovek oba proudaři odpojili proudnice a běželi ke startu, kde po přeběhnutí čáry časoměřič vypnul stopky. Druhé kolo probíhalo klasickým startem na 3B do zdejšího kopečku, po sražení plechovek rozhodčí signalizoval dolů k platu a bylo zapotřebí sundat koš a doběhnout s ním opět ke startu. Náš tým byl opět velmi narychlo složený, ale po prvním kole, kdy nám stačila během útoku zhasnout mašina a Sáďa při běhu zpět doslova "hodil mrchu", jsme drželi průběžné druhé až třetí místo. V druhém kole náš výkon také nebyl ideální, byly tam rezervy hlavně v komunikaci se strojníkem, ale na rozdíl od týmu Heřmanova Městce a Kostelce se nám podařilo sundat koš okamžitě a tato drobnost nám zajistila vítězství. Na druhém místě tedy skončilo družstvo z Kostelce a na třetím místě Heřmanův Městec.
5.7.2009 Hošťalovice - netradiční soutěž
Soutěž se konala na místním hřišti. Počasí sice hrozilo deštěm, ale sv. Florián pomohl, nepršelo a vydrželo tak pocelou dobu soutěže. Běhalo se na 2B a díky hojné účasti soutěžních družstev se trochu soutěž protáhla, ale přesto se obě kola odběhla v solidním čase. První kolo probíhalo klasicky dle pravidel požárního sportu na prostřikové terče. V druhém kole bylo vše stejné, jen musely být hadice v klubech a nesměla se voda nabrat. Musela se jakkoli nasát. Do závodu jsme postavili dvě družstva. Mladíci docela překvapili a po prvním kole časem 23s obsadili průběžné 6. místo. Naše ořezané ligové družstvo bylo průběžně na druhém místě časem 19s. Oběma našim týmům se v druhém kole příliš nezadařilo (ach ty trojáčky... :-)), ale přesto výsledky nejsou vůbec špatné. Mladíci se celkově umístili na pěkném 9. místě a nám se podařilo udržet druhou pozici. Takže tento víkend byl ve znamení druhých míst....
4.7.2009 Štěpánov - ligová soutěž
Soutěž se konala tradičně za obcí na tamním fotbalovém hřišti. Terénem byl pěkně upravený pažit a zámková dlažba kolem plat. Také počasí nám přálo, na rozdíl od let minulých, kdy pravidelně pršelo. Celou soutěž svítilo a doslova pražilo sluníčko a bylo už od rána poměrně horko. Letos se pořadatelé na podnět rozhodčích usnesli, že do rozstřelů nepostoupí obvyklých 16 družstev, ale jen 8. Soutěž jako taková probíhala hladce, vyskytl se pouze 1 velký problém a to byla voda. Během soutěže jsme několikrát museli čekat, až cisterny dovezou vodu, aby bylo s čím soutěžit. Pořadatelé měli totiž na doplňování kádí jednu cisternu a jednu další, která dovážela vodu až ze Skutče. A co se týká výsledků : náš tým opět běžel v kompletní sestavě a tentokrát vše vyšlo na jedničku. Skončili jsme s časem 26,67s na krásném druhém místě. Před nás se dostali jen borci z SDH Lukavice, kteří dosáhli času 24,57s. Mnozí favorité zklamali a na třetím místě proto skončili naši sousedé SDH Morašice s výsledkem 27,66s. V rozstřelech potom bylo konečné pořadí následující : první skončili SDH Lukavice, kteří nás porazili ve finálovém souboji, druzí jsme tedy skončili my - SDH Chotěnice a o třetí místo vlastní obrovskou chybou přišli borci z Morašic, takže místo nich na bedně poháru skončili SDH Blatno.
27.6.2009 Brčekoly - ligová soutěž
Soutěž v Brčekolech poprvé ve své historii hostila Ligu okresu Chrudim. Konala se v tamním sportovním areálu za kapličkou. Organizace soutěže byla celkem dobrá, protože byli pozváni správní rozhodčí, kteří soutěž neustále pošťuchovali kupředu. Problém se vyskytl na začátku, kdy se notnou chvíli přeměřovaly vzdálenosti plat a kádí a také nebyl moc dobře slyšet rozhlas. Náš tým bežel v nové sestavě, protože Zaja se odjel válet na víkend do Německa. Takže mě (původně proudaře) najednou čekalo odběhnout troják a draftovali jsme jiného proudaře. Útok jsme měli rozběhnutý celkem dobře, ale zklamal právě nástřik pravého proudu. Ostatním se dařilo, takže náš čas 30,42s stačil jen na konečné 11. místo. Soutěž vyhrálo krásným výkonem družstvo SDH Perálec s časem 25,90s, na druhém místě se umístili borci SDH Seč s časem 26,96s a třetí s časem 27,89s skončili SDH Štěpánov.
20.6.2009 Lány - netradiční soutěž
Soutěž se konala na tamním hřišťátku u potoka od 14.hod. Počasí přálo, bylo pod mrakem, ale teplo. Zvláštností této soutěže je, že všechny hadice musí být v klubech a musí se rozkulit. Běhá se jen na 2 hadice B a 3 proudy C na plechovky. Tentokrát jsme nedali dohromady náš obvyklý tým a běželi jsme tedy v naprosto nové sestavě s úplnými nováčky - začínající mládeží. Původně jsme si chtěli vzít sebou jen červenou mašinu, ale tu jsme půjčili Morašákům na okresní kolo, takže nám zbyla jen modrá. Ta nám ale hlavně s Ježkem dvakrát pořádně zamávala, a navíc v prvním útoku, který byl lepší, zase pro změnu strojník zapoměl rozkulit Bčko, taže z toho byl neplatný pokus. Nakonec jsme tedy obsadili s časem 37s až 10. místo. První byli domácí Lány s časem 22s, druhé a třetí místo si odvezli borci Kostelec I a II. Na konci soutěže se konala ještě netradiční štafeta. První běžec odstartoval stopky, proběhl dráhu cca 500m s lávkou přes potok. Druhý musel podlézt opičí dráhu, třetí chytit kohouta a umístit ho do bedny. Další dva museli přenést třetího zraněného na nosítkách po určené trase a poslední sedmý závodník popadl dvě hadice a překonal mini kladinu a doběhl zastavit stopky. Tuto štafetu vyhráli naši sousedé z Morašic.
14.6.2009 Kunětice - netradiční soutěž
Soutěž, kterou pořádá SDH Kunětice je pro nás netradiční. Běhá se totiž na úzké hadice a jen na postřikové terče, na což nejsme zvyklí. A Východočeská liga má trochu jiná pravidla, než ta naše. Soutěž se konala tentokrát ve sportovním areálu v Rábech. Počasí přálo, na obloze nebyl prakticky ani mráček. Také terén byl velmi dobrý. Krásně rovná tráva a plata ze zámkové dlažby. Ocenit také musím skutečnost, že pořadatelé udržovali stále stejné podmínky pro všechny účastníky. Hadice napojili vždy na další připravené hadice, které vedly dostatečně daleko od dráhy, a proto byla po celou dobu soutěže pro všechny prakticky suchá. Z našeho okresu se zúčastnily sbory Hoješína, Vysonína a Hlinska. Náš útok byl docela vydařený, ale při výstřiku nám doslova zdechla mašina, takže jsme útok nedokončili. Co s ní je se zatím neví, po útoku šla totiž normálně nastartovat..
13.6.2009 Licomělice - netradiční soutěž
Letošní soutěž se konala již tradičně u místní nádržky, ale tentokrát se spíše než o soutěž jednalo doslova o "tankodrom". Den před soutěží totiž skoro celý den pršelo a terén byl tedy silně namočený a neměl vůbec šanci vyschnout. Přesto po dobu soutěže bylo počasí velmi vlídné, bylo teplo a krásně svítilo sluníčko. Zdejší klání je netradiční hned z několika důvodů. Stopky si odstartuje sám řidič u stolku, poté nasedne do auta k posádce a objede nádržku. Tam je třeba umístit u hrázky stroj a táhnout vedení o délce 6B, připojit 2C proudy a sestříknout plechovky. Poté se musí vložit 7.hadice B a přetáhnout C proudy ke kádím, kde se následně dvěma C proudy a jedním B proudem plní nádrže o objemu cca 1400 l. Po jejich naplnění signalizují soutěžící v předu košaři, aby vytáhl savice, odmontoval koš a doběhl s ním zpět ke stolku, kde sám zastaví stopky. Náš útok se docela povedl, i když jsme měli velké rezervy. Hlavně zdržení na vodě a pak také Honza s Ježkem stříkali déle než B proud. Dosáhli jsme času 6:19 a dlouho drželi vedení, ale nakonec nás překonali borci z Hošťalovic, kteří s časem 5:45 zvítězili. Spokojeni jsme tedy tentokrát odjeli s druhým místem.
6.6.2009 Seč - ligová soutěž
Letošní denní soutěž na Seči se nekonala jako minulý rok na náměstí, ale na parkovišti u budovy HZS, kde se obvykle konná noční soutěž. Svatý Florián nám přál a po dobu soutěže spadly jen asi 3 nebo 4 kapky. Hlavně, že nepršelo. Bylo celkem příjemně teplo a pod mrakem, občas na nás pupek z poza mraku vykouknul... A co se týká soutěže samé, běhalo se jen na 1 plato, což soutěž docela zdržovalo, i přesto, že je zde pravidlem, že minuta má 45s. Ze začátku soutěže časy nebyly nic extra, to nejlepší bylo až na konec. Náš útok byl krásně rozběhnutý a nebýt toho, že se nám rozpojil druhý spoj béček, mohli jsme mít čas do 27s. Takhle bouhužel jsme dosáhli času 36,93s a umístili se na konci celkového pořadí. Soutěž krásným výkonem vyhrálo družstvo ze Zbožnova - 25,68s, druzí skončili borci z Lukavice a třetí Perálec.
30.5.2009 Nasavrky - netradiční soutěž
Soutěž se konala odpoledne od 13 hod. na zdejším náměstíčku. Letos však počasí vůbec, ale opravdu vůbec nepřálo. Celou soutěž silně pršelo a teprve až na závěrečný nástup přestalo. Kvůli dešti pořadatelé zpočátku oddalovali nástup a začátek soutěže v domnění, že déšť ustane, nebo se alespoň zmírní, ale nestalo se tak. Docela jsem se až divil, kolik týmu na tuto soutěž v tak špatném počasí přijelo. Bylo 14 družstev mužů, 2 družstva žen a ukázka dětí. Zdejší soutěž je netradiční tím, že všechen materiál, mimo stříkačky, je umístěn na čáře 10m od plata a je nutné nejprve jej přenést k další čáře a nesmí závodníkům spadnout žádný kus nářadí, jinak dostávají za každý kus 5s penalizaci. Letos jsme nedali dohromady kompletní tým a Pavlík (Snake) a Roman (Huďa) přemluvili Irenu, aby běžela s námi koš místo Ganji. S touto narychlo postavenou sestavou jsme zaběhli čas 36,85s a s více než půlvteřinovým náskokem jsme s přehledem zvítězili. Naše video bohužel tentokrát nenajdete, protože nebyl nikdo, kdo by nás fotil či točil a já se zatím rozpůlit neumím :-)...
23.5.2009 Heřmanův Městec - o pohár Ondry Sachse
Soutěž se konala, jako obvykle v Bažantnici na tamním fotbalovém hřišti od 9:00 hod. Počasí nám přálo, celý den krásně svítilo sluníčko, ale chvílemi zafoukal vítr a bylo chladno. Stále to však bylo lepší než nesnesitelné vedro, které bývá v létě. Celkem se zúčastnilo 19 družstev mužů, 3 družstva žen a několik dětských týmů. Letos se již konal 15. ročník starostenského poháru, a proto byly poháry o dost větší. Nevýhodou této soutěže je, že běhají najednou děti, ženy i muži a rozhodčí musí přecházet, což soutěž docela zdržuje. Letos se také čekalo, až doběhají 2. pokusy děti, aby bylo možné postavit plechovky pro rozstřel mužů. A nyní co se týká výsledků. Zaběhli jsme velice slušný čas 25,19s, ale tentokrát jsme měli na víc. Pavlík měl nastříkáno už někdy kolem 24. vtěřiny. Byla to docela škoda, protože na prvním místě skončilo družstvo SDH Seč s časem 24,42s, druzí jsme tedy byli my a na třetím místě se umístil SDH Hoješín s časem 26,03s. S přehledem jsme tedy postoupili do rozstřelu o pohár, ale hned v prvním rozeběhu se nám povedl na levém proudu udělat takový uzel, že voda dopředu nedotekla včas a byli jsme hned vyřazeni. Pohár ovládli borci ze Seče, druhé skončily Hošťalovice a třetí Hoješín.
16.5.2009 Blatno - ligová soutěž
Počasí na začátku letošní soutěže vypadalo doslova hrozivě. Po obloze se táhly těžké mraky a vypadalo to, že snad bude i sněžit. No to už by bylo asi moc, ale nakonec sv. Florián zaúřadoval a spadlo jen pár kapek a také díky tomu byla ideální teplota pro soutěžení. Ani horko, ani zima. Třeba dnes (v neděli) bych v tomhle pařáku běhat vubec nechtěl. Také vítr letos prakticky nebyl na rozdíl od let minulých. Soutěž se jako již tradičně konala v areálu pivovaru Hlinsko a to od 13.hod. Zúčastnilo se celkem 24 družstev mužů a 11 družstev žen. Rozhodčími byli opět pan Bohuslav Šulc a Vladislav Tomiška a díky tomu soutěž probíhala jako na drátkách. Výkony tentokrát ale parádní nebyly. Mnoho favoritů tentokrát zklamalo a skončili až s časy okolo 30s. Výhru si tedy odvezli s výkonem 25,87s borci ze Štěpánova, druzí byli SDH Seč s časem 25,97s, třetí - tady velká GRATULACE - SDH Morašice s časem 25,98s (ta setina vážně naštve :-) ) a náš tým skončil s pěkným výkonem na 4. místě s časem 26,23s.
8.5.2009 Morašice - okrsková soutěž
Okrskovou soutěž letos jako pořadatelé zajistili naši kolegové a věční sportovní soupeři pod kopcem SDH Morašice. Musím uznat, počasí si přát lepší ani nemohli. Sluníčko příjemně hřálo a sem tam zavál lehký vánek, který příjemně osvěžil. Soutěž jako již tradičně probíhala na tamním hřišti a to od 9.hod. Na okrsku není mnoho týmů, proto hned od začátku bylo jasné, že si dáme dvoukolovou soutěž. Nicméně se stal takový drobný zádrhel - přestala pracovat časomíra. Musím podotknout, že později jsme zjistili, že byl nešetrnou manipulaci zlomený kabel. Soutěž se tedy oficiálně po 1.kole ukončila a velitelé týmů si odhlasovali, že v rámci tréninku si dáme druhé kolo na plechovky. A co se výsledků týká, soutěž vyhrály "Tomiškovy stříkačky" :-). Nejlepší výkon předvedli domácí z Morašic A s časem 23,01s, náš tým obsadil druhé místo s časem 25,34s a jako třetí se umístili Morašice C s časem 27,13s.
2.5.2009 Třemošnice - ligová soutěž
Na rozdíl od let minulých, kdy pořadatelé slibovali pěkné počasí a poté pršelo nebo dokonce přišla bouřka, se počasí náramně vydařilo. Sluníčko příjemně hřálo tak akorát a na nebi nebyl celý den ani mráček. Soutěž tedy nemohla probíhat za lepších podmínek. Soutěž jako již tradičně probíhala na tamním fotbalovém hřišti a to od 13.hod. Odpoledne se hrál hokej, tudíž rozhodčí tzv. kopli do vrtule a spoutěž měla pořádný spád. Vždyť 29 družstev mužů se zvládlo za necelé dvě hodiny. Výkony na úvod sezóny byly k vidění parádní. Družstvo Perálce nasadilo hned ze začátku laťku s časem 24,26s a odvezli si pohár pro vítěze. Druzí skončili borci z Lukavice a jako třetí SDH Seč. Musím pochválit také výkon našich odvěkých rivalů z Morašic, kteří s časem 27,16s obsadili krásné 6. místo. Náš tým nepředvedl oslnivý výkon a hlavně kvůli dlouhému nástřiku 7s nakonec s časem 29,07s obsadil celkové 13. místo.
25.4.2009 Načešice - netradiční soutěž
Lepší počasí si na letošní úvodní soutěž sezóny pořadatelé objednat nemohli. Bylo krásně teplo, na nebi ani mráček. Klání mělo již tradiční velmi dobrou úroveň, pouze pauza mezi 1. a 2. kolem se trochu protáhla útoky dětí. Netradiční soutěž na 2B. Sání, jako každý rok, z rybníka. Po odstartování od sušáku na hadice museli nejdříve 2 soutěžící doběhnout k dřevěné koze, kde byl umístěn trámek a ruční pila. Po dopadu uříznutého špalíku na zem mohl zbytek družstva nastartovat stroj a odstartovat klasický požární útok na plechovky. Letos to byla soutěž velmi napínavá až do konce. Vedení se měnilo každým odběhnutým útokem. V prvním kole vedli borci z Morašic s náskokem 1s před námi a Zbožnovem. Morašice v druhém kole svůj pokus vylepšili dokonce o 3s na 48,19s. Náš tým se však dokázal vzchopit a po ukončení našeho útoku zůstala časomíra stát na 46,28s, díky čemuž jsme převzali vedení v soutěži, které nám již nikdo nedokázal vzít. V celkovém hodnocení tedy 1.místo obsadilo družstvo Chotěnic, 2.místo Morašice B a 3.místo Zbožnov.