Soutěže v sezóně 2008 

kalendář soutěží 2008 
výsledky ligy 2008 
 
 
 
sezóna 2018 
sezóna 2017 
sezóna 2016 
sezóna 2015 
sezóna 2014 
sezóna 2013 
sezóna 2012 
sezóna 2011 
sezóna 2010 
sezóna 2009 
sezóna 2008 
sezóna 2007 
   

25.10.2008 Široký Důl - 11. ročník memoriálu Vladimíra Iljiče Lenina
V sobotu jsme opět navštívili tuto soutěž a opět bylo na co se dívat. Loňský úvodní průvod byl ve znamení amerického radaru, letos pořadatelé zvolili téma letních olympijských her v Číně. Musím uznat, že diváci se při této podívané dobře pobavili. K vidění byl boxerský zápas, hod srpem a kladivem, skok do výšky a také čínský národní balet. Škoda jen, že jsme nevydrželi na soutěži déle. Časy útoků totiž byly opravdu úžasné a hlavně rekordní. Překonány byly rekordy jak v kategorii veteránů, tak i mužů. Kdo si myslel, že loňských 14,15s již nikdo nepřekoná, tak se mýlil. Minulí vítězové SDH Nevcehle skončili s časem 14,04s až na 4. místě. Slovenské družstvo Zbora-Půchov zaběhlo neuvěřitelný útok za 13,57s a o více než 0,5s tak překonali starý rekord. Za nimi se ještě na bedně umístili SDH Plumlov 13,74s a SDH Špičky 13,83s.
4.10.2008 Morašice - ligová soutěž
V sobotu zde skončil letošní ročník otevřené ligy okresu Chrudim v požárním útoku. Vítězové obou kategorií (mužů i žen) již sice byli známi již od poslední soutěže, nicméně diváci se rozhodně měli na co dívat. Hned na začátku soutěže nasadili vysokou laťku borci z Hlinska s časem 24,97s. Dalším týmům z popředí tabulky se již tolik nedařilo. Až na konci Hlinsko překonal jako jediný tým SDH Lukavice s nejlepším ligovým výkonem sezóny 23,20s a přeskočil tak na poslední chvíli Blatno, kterému sebral konečnou 2. příčku v ligovém hodnocení. Ligu tedy vyhrál SDH Seč, 2. místo SDH Lukavice a bronz si odnáší SDH Blatno. Náš výkon z této soutěže nemá smysl hodnotit. Stačí se na náš útok podívat. Nulou jsme zakončili smolnou sezónu. Nyní se musíme poučit a v příštím ročníku se snažit o lepší výsledky.
20.9.2008 Srch - netradiční soutěž
Soutěž se konala na zdejším fotbalovém hřišti. Trať byla krásně rovná a pěkně se na ní běhalo. Na rozdíl od soutěže v Slatiňanech už nepršelo, bylo pouze zamračeno a docela zima. Běhalo se pouze na 2B a na prostřikové terče, jak to na pardubicku bývá zvykem. Náš první útok jsme ukončili časem 17,99s a druhý, ve kterém nám béčka utekly mezi diváky časem 18,70s. Soutěžilo se o 2 poháry - o pohár starostky obce a o putovní pohár. Pro vítězství v jednom poháru se časy sčítaly a v druhém zvítězil ten absolutně nejrychlejší. Náš tým v obou pohárech nakonec obsadil pěkné 4. místo. Než došlo k vyhodnocení ještě proběhla soutěž o nejrychlejší záda, ale nikdo z nás na přední příčky nedosáhl.
20.9.2008 Slatiňany - ligová soutěž
Letos si hasiči ve Slatiňanech neobjednali pěkné počasí. Už od rána pršelo a vydrželo to tak prakticky celou soutěž, takže tentokrát nemohlo být o výhodě suché dráhy na začátku vůbec řeč. Kluci z Morašic zaběhli velmi pěkný čas 27,71s, nám se až tolik nedařilo. Našim problémem v poslední době je, že jsme krátcí na hrotech a to se stalo i tentokrát. S časem 29,03s jsme ale kupodivu tolik neztratili. V celkovém hodnocení jsme obsadili 9. místo. Lépe dopadla kombinace jménem Morad = náše záda + Pavlik na proudu a zbytek kluci z Morašic. S časem 25,14s se umístili na krásném 3. místě.
13.9.2008 Markovice - netradiční soutěž
Počasí soutěži přálo jen trochu. Byla zima a foukal studený vítr, ale naštěstí nepršelo, a když se ukázalo chvilkama sluníčko, tak nás trošku ohřálo. Běhalo se dle pravidel PS, ale jen na 2B a 4C a srážecí terče (plechovky). Dráha byla travnatá. Tato soutěž příliš velkou účast neměla. Přijely 4 družstva žen a 6 družstev mužů. Po 2 kolech si 5 týmů jěště zaběhlo o malý sud piva. Našemu týmu se dařilo tentokrát na výbornou. V prvním i druhém kole jsme s časy 17,70s a 17,90s suveréně hájili první příčku a v rozběhu o sud jsme čas ještě vylepšili na 17,39s. Není tedy pochyb, že jsme si odvezli pohár za 1.místo, putovní pohár i sud piva. Druzí skončili borci z Lukavice a třetí Morašice.
7.9.2008 Hlinsko - ligová soutěž
Soutěž se konala na místním fotbalovém hřišti. Počasí bylo oproti včerejšímu v Chrudimi pravý opak. Chladno, zataženo a foukal vítr. Až kolem poledne občas vykouklo sluníčko. Náš výkon byl ještě horší než v Chrudimi. Pavlik měl sice nastříkáno v 27s a něco, ale já byl dál od čáry a ne a ne se trefit. Čas z toho byl až 31,48s a s ním nám připadlo 11.místo a v lize 10.místo. Normálně by tento čas znamenal propad na dno výsledkové listiny, ale těžký terén dal zabrat více družstvům. Přesto se nám ale překvapivě podařil náš cíl. Srovnali jsme s Morašicemi bodové skóre a dostali jsme se před nimi do průběžného vedení, když se nám podařilo stáhnout další 4 body. Poslední 2 ligové soutěže tedy budou v našem vzájemném souboji rozhodující a velmi zajímavé.
6.9.2008 Chrudim - ligová soutěž
Běhalo se jako již tradičně na náměstí kousek nad kostelem a celé na asfaltu. Bylo docela vedro, sluníčko pražilo celé odpoledne. Nám se příliš nedařilo, ale přesto jsme dokázali ubrat 3 body ze ztráty na Morašice a doufali jsme, že v neděli v Hlinsku bude náš výkon lepší a už naše rivaly konečně přeskočíme v bodovém hodnocení ligy. Ještě doplním, že s časem 31,12s jsme celkově obsadili 12.místo a v lize 10.místo.
23.8.2008 Slepotice - klasická soutěž
Počasí soutěži přálo na půl. Zima sice nebyla, ale foukal poměrně silný vítr, který proudařům občas dělal značné problémy. Běhalo se klasicky na 3B a 4C na nástřikové terče. Dráha travnatá, kolem plata zámková dlažba. Po základním kole 10 týmů postoupilo do vyřazovacích bojů o putovní pohár. Jedinou změnou byla výměna nástřikových terčů za prostřikové. Ještě musím podotknout, že paralelně probíhala soutěž o nejlepší výkon se strojem PS12. Našemu týmu se v základním kole dařilo. S PS12 jsme dosáhli průměrného času 40,62s. S modrou mašinou to bylo o poznání lepší. Při nástřiku vítr neměl šanci rozprášit tak velký tlak a podařilo se nám dosáhnout rekordu dosavadní sezóny 2008 časem 25,36s a byli jsme poraženi jen družstvem z Lukavice. Ve vyřazovacím kole Pavlikovi upadla proudnice, a protože jsme útok jeli "natvrdo", neměl již šanci dotáhnout. Pokus byl tedy nakonec neplatný. Odjížděli jsme ale konečně s lepší náladou než z minulých soutěží, protože jsme si dokázali, že na lepší časy přeci jen máme.
22.8.2008 Seč - noční ligová soutěž
Počasí této soutěži poměrně přálo. Byly hlášeny přívalové deště a silný vítr, ale během soutěže to vydrželo. Soutěž se konala tradičně u budovy HZS, letos však byla poznamenána problémy s doplňováním vody do kádí. Spousta týmů odjižděla z této soutěže rozčarována a nespokojena. Nebudu to zde nijak rozvádět, doufám, že pořadatelé se z této chyby poučí a příště již bude soutěž probíhat naprosto bez problémů, jako v minulých letech. A nyní k našemu výkonu. Musím zkritizovat sám sebe za velmi mizerný výkon na proudu. Nejdřív mi upadla proudnice, a když jsem se ji zoufale snažil dohnat, stále mi utíkala na hadicích. Pak mi ještě hadice podtrhly nohu a můj "tanec" byl o to "lepší". Po tom všem je asi jasné, že už nebyla šance doběhnout k čáře a nástřik trval min. 10s. S výsledným časem 42,25s jsme tak obsadili 16. místo a v lize 12. místo.
16.8.2008 Lukavice - ligová soutěž
Počasí se na této soutěži letos příliš nepovedlo. Většinu soutěže totiž propršelo a byla docela zima. Soutěž se tradičně konala na plácku za tamní hasičárnou. Přesto účast sborů byla velká. 24 družstev mužů a 17 družstev žen. Tentokrát nebylo k vidění tolik časů pod 30s jak tomu v poslední době bývalo. I nám se moc nevedlo. Bochňa se trochu zasekl a proudaři ho málem za sebou táhli. Když už bylo nastříkáno s časem 35s, což by stačilo na umístění v polovině výsledkové listiny, dostali jsme červený praporek, protože Radek vytáhnul savici bez koše a soutěž jsme opouštěli už s druhou nulou v lize za sebou... Ještě podotknu, že vítězství si odnesli borci ze Seče následováni Hošťalovicemi a Výsonínem.
16.8.2008 Kostelec u H.M. - netradiční soutěž
Odjeli jsme před koncem soutěže, abychom se mohli zúčastnit ligové soutěže v Lukavici, proto vše o této soutěži doplním až obdržím od pořadatelů kompletní výsledky.
9.8.2008 Jezbořice - netradiční soutěž
Soutěž se konala v areálu místního koupaliště. Běhalo se pouze na 2B a v prvním kole se muselo sát vývěvou. Druhé kolo se běhalo již klasicky dle pravidel PS. Ještě podotknu, že terče byly srážecí - plechovky. V prvním kole jsme kvůli vývěvě běželi s červenou mašinou a dosáhli jsme nejlepšího času 31s. V druhém kole už s modrou jsme všechny týmy porazili výrazným rozdílem. Náš čas i přes chyby a zaváhání byl 21s a druhý nejlepší až 23s. Náš první pokus ale nebyl uznán a byl označen za neplatný, protože jeden náš závodník neměl přilbu. Pravidla PS říkají, že poté, co startér tým odstartuje, již tým nemůže být nijak potrestán - je to chyba rozhodčího. Bohužel domácí na soutěži neměli žádného skutečného rozhodčího, který by znal pravidla, a proto jsme se s nimi nehádali, i když jsme byli v právu. Splnili jsme si cíl, kterým byl trénink na příští týden - ligu v Lukavici - a v soutěži dosáhli nejlepších časů.
19.7.2008 Chotěnice - netradiční soutěž
Letos se u nás konal již 9.ročník této soutěže a dočkali jsme se hned několika rekordů. Tím prvním byl samotný počet zúčastněných družstev - rekordních 17 týmů a poprvé se mezi námi objevilo také družstvo žen a nevedly si špatně. Počasí bylo objednáno úplně přesně, protože během soutěže bylo hezky a teplo a asi 10 minut po ukončení začalo pršet. Běhalo se jako již tradičně na místním hřišti. Naše soutěž je specifická tím, že se běhá pouze ve čtyřech na 1B se zhasnutým strojem na startu a soutěž celou dobu probíhá paralelně vyřazovacím způsobem na nástřikové terče. Radlín starší narazil v prvním kole na Srch, Radlín mladší na Kostelec a Chotěnice na Konopáč. Všichni jsme postoupili do hlavního poháru. Bratrovražedný souboj nastal až v semifinále, kdy se Radlín mladší utkal s Chotěnicemi a s modrou mašinou zvítězil. Chotěnice pak bojovaly o 3.místo. Radlín starší však v semifinále nestačil na Srch a tak se bratrovražedný boj opakoval jen s tím rozdílem, že místo mladšího Radlína nás čekal starší. Klukům s modrou ale praskla hadice, tudíž 3.místo zůstalo družstvu Chotěnic. Ve finále Radlín mladší s přehledem a v rekordním čase 24,51s porazil Srch a odnesl si pohár za vítězství a nově taky putovní pohár za absolutně nejrychlejší čas.
12.7.2008 Konopáč - netradiční soutěž
Této soutěže jsem se neúčastnil, tudíž nemohu napsat co nevím. Běhalo se klasicky na 3B a pouze na plechovky. V prvním kole bylo jako přídavek toto : proudaři po sestřelení plechovek odpojili proudnice a běželi k trakaři, na který si jeden sedl a druhý s trakařem projel slalomovou dráhu. V druhém kole : běželo se k plechovkám do kopce ( kolegové z Heřmanova Městce se tam krásně utopili ), po jejich sestřelení dal rozhodčí dolů znamení, soutěžící odpojil koš a běžel s ním ke stolku. Soutěž jsme absolvovali s červenou mašinou (modrá se ještě opravuje) a i díky tomu zvítězili borci z Morašic. Náš tým tedy obsadil konečné druhé místo.
5.7.2008 Štěpánov - ligová soutěž
Letos si pořadatelé objednali lepší počasí než v minulých letech, kdy obvykle pršelo. Tentokrát bylo jen zataženo, sluníčko se občas ukázalo, ale pro změnu foukal silný boční vítr. Soutěž se konala na místním fotbalovém hřišti. Kolem základny však kaluže nenajdete, protože jsou na zámkové dlažbě. Náš útok byl velice pěkně rozběhnutý, ale zklamala nás technika. Zakouslo se nám oběžné kolo do statoru. Byl to tedy neplatný pokus a zatím náš nejhorší výsledek v sezéně. Přidám ještě alespoň jednu pozitivní zprávu. Poté co se nám podařilo kolo uvolnit a stáhnout jsme zjistili, že poškození naštěstí není tak vážné, jak se zprvu zdálo. Stator je již sundaný z rámu a pracuje se na jeho opravě.
21.6.2008 Morašice - netradiční soutěž při příležitosti oslav 125. výročí založení sboru
Celý den bylo hezky a svítilo sluníčko, oslavy proto pořadatelům vyšly podle plánu. Před samotným kláním se uskutečnil slavnostní průvod, kterého se zúčastnili členové domácího i okolních sborů a hosté, mažoretky s kapelou a samozřejmě technika historická i moderní. Průvod prošel celou obcí až na hřiště, kde se poté konala netradiční soutěž. Soutěžilo 5 závodníků. Velitel na koloběžce dojel ke stolku, kde musel co nejrychleji vypít teplé lahvové pivo a ostartovat ostatní zatroubením na trumpetu. Ti měli úkol složitější. Navlékli si přilby a opasky se sekyrami a museli si ještě provázky připevnit k nohám seno a slámu. Poté všichni museli na lyžích překonat vzdálenost 10m. Tam na trakař naložili džberovou stříkačku a jeli ke kádi pro vodu. Poté již stačilo do otvoru v ženské figuríně nastříkat tolik vody, aby se kondom umístěný na konci trubky propíchnul o hrot elektrody. Druhou disciplínou poté již byla pouze pivní štafeta. Z důvodu nedostatku přítomných členů týmu jsme spojili síly s heřmanoměsteckými a zúčastnili se jako družstvo HeřmanoRadlín. Výsledky najdete na fotografii.
14.6.2008 Kunětice - netradiční soutěž
Při nástupu předal zástupce kraje Ing. Šilar místnímu sboru plovoucí čerpadlo a popřál soutěžícím mnoho úspěchů. Soutěž v Kuněticích probíhá prakticky dle pravidel východočeské ligy, tzn. jsou povoleny úzké hadice a běhá se na prostřikové terče. Jěště musím podotknout, že oproti minulým letům byla trať zkrácena z 3B na 2B prý kvůli zjednodušení - nemusí se přestavovat dráha pro ženy. Místní sbor Kunětic navštívil loni naši soutěž, tudíž jsme se my nyní zúčastnili této soutěže. Naděje na lepší výsledek jsme si však nedělali právě z již výše zmíněných důvodů - úzké hadice, prostřikové terče. Jsme přeci jen zvyklí běhat na 3B, široké hadice a nástřikové terče. A bylo to znát. Když mašina tlačila vodu hadicemi, vypadalo to, že máme o jednu hadici navíc :-) . S časem 19,02s jsme skončili na pěkném 5. místě.
7.6.2008 Seč - ligová soutěž
Počasí se zpočátku netvářilo nejlépe, protože se hnala bouřka, ale nakonec vydrželo téměř celou soutěž bez deště. Ke smůle děvčat, bouřka se přehnala právě v polovině jejich startovní listiny. Soutěž při příležitosti oslav byla zahájena již dopoledne slavnostním průvodem a SDH Seč také představila nové vozidlo MAN. Začátek soutěže se zdržel skoro o hodinu, protože jedna z návštěvnic soutěže dostala epileptický záchvat a pořadatelé čekali až přijede záchraná služba. Poté se již soutěž rozjela naplno. Tentokrát můžeme náš výkon hodnotit jako dobrý, ale stále jěště máme rezervy a co zlepšovat. S dosaženým časem 26,69s jsme skončili na bedně na konečném druhém místě. Díky tomu jsme v průběžném pořadí ligy významně poskočili nahoru.
31.5.2008 Nasavrky - netradiční soutěž
Počasí nám tentokrát přálo až moc. Celé odpoledne bylo velmi teplo, dusno a na nebi ani jeden mráček. Požární útok byl na plechovky (elektronická časomíra) s úpravami. Veškerý soutěžní materiál byl umístěn na čáře cca 10m od základny, kde byla pouze mašina, hadice musely být smotány v klubech a rozbalovat se směly až za druhou čarou kousek před základnou. V případě, že by někdo pustil materiál mezi čarami byl penalizován 5 trestnými vteřinami. Soutěž probíhala jednokolově, druhé kolo bylo dobrovolné, ale zúčastnily se ho téměř všechna družstva. První útok se nám povedl poměrně dobře, ale když jsme zjistili, že za Hlinskem zaostávame jen o 0,2s, trochu jsme litovali, že voda nešla o tu chvilku dříve. V druhém kole jsme se snažili čas zlepšit, ale Tonda neměl béčka dobře spojené a dostal menší sprchu :-). Čas už tedy lepší být nemohl a tudíž jsme se nakonec umístili s časem 33,62s na pěkném druhém místě za ČHJ Hlinsko. Ještě podotknu složení týmu (nebylo obvyklé) : Hlavoun, Huďa, Prďa, Tonda, Martin, Pavlik a Pavel.
24.5.2008 Lány - O Kozojedskou tvrz - netradiční soutěž
Soutěž dle pravidel PS na plechovky s úpravami. Sání z potoka, hadice se rozkulovaly, rozdělovač musel překonat "Motýlka" (podlézt nebo přelézt) a proudaři podlézali překážku, kterou nesměli shodit, jinak by dostali 5 trestných vteřin. Jěště podotknu, že místo plechovek byly dřevěné špalky :-). V 1. kole nás zradila technika - Prďovi vypadlo táhlo plynu. V druhém kole jsme atakovali nejrychlejší čas Morašic, ale pro změnu neotevřel včas kohout. Skončili jsme tedy na 2. místě a SDH Morašice si odvezlo již na trvalo putovní pohár.
24.5.2008 Heřmanův Městec - o pohár Ondry Sachse 0. ročník a oslavy 130. výročí založení SDH Heřmanův Městec
Soutěž se konala tradičně na fotbalovém hřišti v areálu bažantnice. Počasí bylo krásné, po ránu trochu zataženo, ale po chvíli vyšlo sluníčko a témeř bez mráčku vydrželo až do večera. Vzhledem k tomu, že se soutěž konala při příležitosti oslav výročí sboru, proběhl před samotným závoděním slavnostní průjezd technikou městem. Toho se zúčastnila historická i současná moderní technika. Náš sbor přivezl na ukázku historickou stříkačku značky Smekal, které je letos už 70 let a je stále plně funkční. Poté pronesli pár slov starosta města a zástupci heřmanoměsteckého sboru a zahájili soutěž. Běhalo se dle pravidel PS na nástřikové terče. Z prvního kola postoupilo 8 družstev do 2.kola o putovní pohár Ondry Sachse. Druhé kolo bylo stejné, tj. na nástřikové terče a o vítězi poháru rozhodl lepší čas. SDH Chotěnice do soutěže nasadil dvě družstva. Chotěnice A (Radlín) v 1.kole obsadil pěkné 4.místo s časem 29,10s a v poháru také 4.místo s časem 28,84s. Družstvu Chotěnice B se první kolo nevydařilo a s časem 33,14s skončili až na 6. příčce, ale podařilo se jim umístit se jako 3. v poháru.
17.5.2008 Blatno - ligová soutěž
Soutěž se konala v areálu pivovaru Hlinsko. Počasí bylo proměnlivé, chvíli sluníčko a teplo a chvíli zase zataženo a vítr. Sprchlo naštěstí jen málo. Díky přísnému dodržování pravidel požárního sportu, se soutěž protáhla až do pozdě odpoledních hodin, a proto jsme odjeli po ukončení ligové části soutěže, protože jsme se neprobojovali do roztřelu. K výsledkům : po ne příliš vydařeném pokusu s časem 30,03s jsme obsadili 12. příčku a v lize se držíme na 9. pozici.
8.5.2008 Morašice - okrsková soutěž
Soutěž jako již v Morašicích býva zvykem probíhala na tamním fotbalovém hřišti. Na rozdíl od minulé soutěže v Třemošnici si pořadatelé objednali krásné počasí a po celou dobu soutěže krásně svítilo sluníčko. Soutěž proto probíhala dvoukolově a jako výsledný čas se počítal ten lepší. Náš tým si v úvodním kole vedl velmi dobře. Přes problémy s "béčky", kdy se béčkař a rozdělovač trochu zasekli, jsme dosáhli času 28,10s a po prvním kole se usadili na vedoucí pozici. V druhém kole se nám podařilo útok rozběhnout jěště lépe než ten první, ale Bochňovi pak uletěla koncovka na rozdělovači, a proto čas druhého kola byl až 42,63s. Domácímu družstvu Morašice C pak vše klaplo, jak potřebovali, a dosáhli svého rekordu ( zde je nutná gratulace :-) ) 25,37s a s tímto časem soutěž vyhráli. SDH Chotěnice obsadilo tedy konečnou druhou příčku.
3.5.2008 Třemošnice - ligová soutěž
Soutěž jako již tradičně probíhala na tamním fotbalovém hřišti od 13.hod. Soutěž trochu zkazilo počasí, protože nebylo ještě odstartováno ani pět útoků a přihnala se bouřka, která trvala téměř do poloviny soutěže. A co se týká výkonu našeho týmu, byli jsme spokojeni tak na půl. Dosažený čas 28,84s není na úvod sezóny s novým týmem špatný, ale samozřejmě je stále co zlepšovat. Jěště poznamenám, že s dosaženým časem jsme nakonec obsadili desátou příčku.
26.4.2008 Načešice - netradiční soutěž
Netradiční soutěž na 2B. Sání, jako každý rok, z rybníka. Po odstartování musel nejdříve některý ze soutěžících rozhodit hadici a pokusit se tak shodit plastovou lahev. Pokud se nezdařilo srazit lahev ani jednou hadicí, útok již mohl odstartovat. Poté již probíhal klasický požární útok na plechovky. Našemu družstvu se v prvním kole nedařilo odstartovat, protože časomíra se stále rozbíhala dříve, než startér vystřelil. Nakonec jsme v prvním kole dosáhli času 75,53s , což stačilo na průběžné 3.místo. V druhém kole se nám dařilo lépe a nejlepším časem soutěže 50,40s jsme se posunuli na konečnou druhou příčku.