Soutěže v sezóně 2010 

kalendář soutěží 2010 
výsledky ligy 2010 
 
 
 
sezóna 2018 
sezóna 2017 
sezóna 2016 
sezóna 2015 
sezóna 2014 
sezóna 2013 
sezóna 2012 
sezóna 2011 
sezóna 2010 
sezóna 2009 
sezóna 2008 
sezóna 2007 
   

2.10.2010 Morašice - poslední ligová soutěž
Letošní poslední ligová soutěž a zároveň i celkově poslední soutěž naší sezóny měla pro nás příchuť vítězství. Ale to bych předbíhal, vezmu vše pěkně popořádku. Počasí bylo na soutěž tak akorát a klání se konalo na nově upraveném místním hřišti, kde domácí vybudovali pro účely hasičů 2 plata ze zámkové dlažby. Již se tedy nemuseli zatěžovat pravidelným sypáním pilin okolo plat. Soutěž trochu zdrželo poškození jednoho přetlakového ventilu, proto se soutěž dobíhala jen s jedním kusem a několik družstev si zopakovalo svůj pokus (bohužel pro ně, nikdo z nich si rozhodně nepolepšil). Časy byly k vidění poměrně kvalitní, první trojice se vešla pod 25s. Vítězství si odneslo družstvo SDH Seč, druhé místo jsme obsadili my SDH Chotěnice a bednu uzavřeli kolegové domácí SDH Morašice. V poháru starosty obce jsme si pořadí trochu proházeli. První SDH Výsonín, druzí SDH Morašice a třetí SDH Chotěnice. Abych dokončil myšlenku, proč tato soutěž měla chuť vítězství, přestože jsme nebyli první. Naši nejbližší soupeři v lize dopadli podstatně hůře a díky tomu jsme poskočili na konečné 5. místo v lize okresu Chrudim. A to byl pro nás historický úspěch a nejlepší sezóna, jakou náš sbor zažil.
25.9.2010 Horka - ligová soutěž
Soutěž v Horce se konala premiérově jako předposlední ligová soutěž. Pořadatelé k této příležitosti vybudovali plata ze zámkové dlažby, aby se na ligové soutěži vyhnuli tvorbě bahna a rybníčků, které sebou větší počet startujících družstev nese. Terén je zde rovný a pěkně zatravněný a i tato skutečnost podporovala velmi dobré výkony, které letos v průběhu celého ročníku byly k vidění. Náš útok byl vydařený, samozřejmě vždy může být i lepší, ale s časem 24,91s jsme obsadili krásné druhé místo za vítězným SDH Zbožnov a před třetím družstvem SDH Výsonín. V prvním rozstřelu o pohár starosty jsme byli hned vyřazeni, nicméně se nám to hodilo, protože odpoledne jsme pořádali branný závod pro děti v obci.
18.9.2010 Slatiňany - ligová soutěž
Zdejší klání mělo tradiční čas i tradiční místo. Zámecký park za hřebčínem. Od loňska se soutěž běhá celá pouze na trávě. Tato varianta je vhodnější a šetrnější při používání treter, nicméně kolem plata se tradičně tvoří postupně taková bažinka, na kterém se několik závodníků sklouzlo. Jedním z nich byl i Milda, proto se zdržel při našem útoku na platě a nedokázal pořádně roztáhnout béčka. Oba proudaři jsme byli daleko od terčů a tak byl skoro zázrak, když jsme dokázali naplnit terče v čase 30,60s. Tento výsledek stačil na konečné 11. místo. Přední příčky obsadily především týmy, u kterých strojníci dostatečně počkali, až ostatní na těžkém terénu dostatečně roztáhnou vedení, především na 3. místě SDH Blatno, na 2. místě SDH Slatiňany a vítězové SDH Výsonín.
11.9.2010 Rosice - klasická noční soutěž
Tuto soutěž jsem navštívil jen a pouze jako divák... Jen podotknu, že vítězství si odtud odvezli kolegové z podkopečka SDH Morašice.
11.9.2010 Rozhovice - netradiční soutěž
Soutěž se konala na fotbalovém hřišti u hlavní silnice. Tuto soutěž jsem navštívil poprvé a pouze s mladším družstvem. Nahradil jsem klukům našeho velitele na pozici strojníka. Soutěž se běhala klasicky na 3 hadice B a plechovky, ale nesmělo se nabírat z kádě, a protože bylo nádherné počasí babího léta, běhaly se 2 kola a počítal se lepší čas. Po prvním kole, po kterém jsme průběžně vedli, jsme si mohli dovolit jít v druhém kole tzv. na tvrdo a s časem 25,12s si kluci odvezli putovní pohár a celkově tak již získali 6. pohár v sezóně. Celkové druhé místo obsadil SDH Kostelec a třetí místo dorost z Morašic.
11.9.2010 Markovice - klasická soutěž
Soutěž na fotbalovém hřišti v Markovicích se pravidelně běhá pouze na 2 hadice B a srážecí terče. Letos nás zde trochu potrápilo počasí, protože skoro půl soutěže byla mlha, že téměř nebylo vidět na terče. Této soutěže jsme se zúčastnili v počtu 2 družstev, nicméně byla to družstva zajímavá. Starší ligové družstvo mělo více kolegů z Morašic a naši mladí byli také málem v oslabení. Nicméně výsledky obou družstev byly velmi dobré. Kombinované družstvo Radlín - Morašice si i díky zkušenostem odvezlo vítězství, kdy dosáhlo nejlepších časů v obou kolech a i nakonec v útoku o sud piva. Mladší družstvo obsadilo v obou soutěžích 5. místo.
5.9.2010 Hlinsko - ligová soutěž
Další ligová soutěž se konala na tradičním místě na hřišti v Hlinsku. Letos počasí poměrně přálo, svítilo sluníčko, ale bylo trochu chladněji. Náš útok byl jeden z těch slabších v této sezóně, zklamal nás opět nástřik. Nicméně našich 28,07s stačilo na konečné 9. místo. Pořadí na bedně bylo nakonec následující: SDH Zbožnov, SDH Lukavice a třetí místo SDH Seč.
4.9.2010 Chrudim - ligová soutěž
Letošní ligová soutěž v Chrudimi dostala nové místo. Město už nedovolilo běhat na náměstí, běhat v úzké ulici jako loni nebylo vůbec ideální, proto nakonec zvítězila varianta tréninkové travnaté plochy vedle hřiště za vodojemem. Terén byl trochu mokřejší, jelikož před soutěží pršelo, ale i tak byly videt časy pod 24s. Náš útok probíhal poměrně dobře nicméně výsledný čas 25,39s tentokrát stačil ve velké konkurenci jen na 6. místo. Z vítězství se radoval SDH Lukavice 23,23s, 2. místo SDH Výsonín 23,27s a 3. místo SDH Seč 24,92s.
28.8.2010 Slepotice - netradiční soutěž
Soutěž u rybníčka ve Slepoticích je pro nás netradiční. Jedná se o soutěž pardubické ligy, kde se běhá na úzké hadice a pouze prostřikové terče. Samozřejmě tento typ útoku, kde je potřeba velmi rychlá voda netrénujeme a ani úzké hadice nemáme ve výbavě. Nicméně dosažený čas 19,91s nebyl vůbec špatný a stačil na bramborovou medaili, přičemž jsme za sebou nechali týmy jako Rohovládova Bělá, Slepotice, Srch i Ráby.
21.8.2010 Kostelec u H.M. - netradiční soutěž
Soutěž v Kostelci se již po několik let konná v areálu bývalého vojenského prostoru. Počasí nám nakonec naštěstí přálo a vydrželo bez deště. Pořadatelé si letos opět připravili něco extra. První kolo se uskutečnilo klasicky s tím, že místo kádě se voda sála z potoka. Ovšem druhé kolo mělo dokonce příběh. Velitel jednotky sedí doma, ostatní členové popíjejí v hospodě. Najednou je vyhlášen poplach. Velitel si vezme pásek, reflexní vestu, nasadí přilbu a utíká k hasičárně. Tam vyhlásí poplach zbytku jednotky. Ta uslyší signál, zvedá se z hospody a všichni běží do auta pro svůj materiál (jenom mašina je na platě). Dále už se běží opět stejný útok jako v prvním kole.
20.8.2010 Seč - ligová noční soutěž
Plocha u stanice HZS PK na Seči, kde se pravidelně běhá noční ligová soutěž je asi pro nás zakletá. Účast letos byla tentokrát nižší než v minulých letech, kdy bývalo i přes 50 družstev mužů. Počasí bylo na závodění ideální. Abych zmínil náš problém. Opět jako loni se nám podařilo vylomit Bčkovou hadici z přetlakového ventilu. A stejně jako loni, dobře rozběhnutý pokus z prvního kola jsme nezopakovali a s časem 34,27s jsme obsadili až 14. místo. Pořadí na bedně tentokrát bylo následující. 1. SDH Seč, 2. SDH Zbožnov a 3. ČHJ Hlinsko.
14.8.2010 Lukavice - ligová soutěž
Zdejší soutěž se konala tradičně na dráze u rybníka za hasičárnou. Počasí letos přálo, bylo teplo, pod mrakem a téměř celé odpoledne vydrželo bez deště. Na této soutěži je již běžné, že družstva dosahují velmi dobrých časů. Do 2s se nakonec vešlo rovnou 9 týmů. Favorité z čela ligy tentokráte zůstali opodál a 3. místo si tedy odvezlo družstvo Hlinska, 2. místo SDH Blatno a pohár pro vítěze tentokrát čekal na nás. Náš tým dokázal historicky poprvé vyhrát ligovou soutěž a za čas 24,41s jsme si odvezli nádhernou vázu - putovní pohár.
17.7.2010 Chotěnice - netradiční soutěž
Psát komentář k vlastní soutěži nemohu, proto se omezím pouze na výsledky soutěže a hodnocení vynechám. Počasí přálo téměř po celou dobu soutěže, až v samotném závěru přišel poměrně silný déšť. Naše soutěž se běhá na 1B a klasicky 4C, pouze ve 4 lidech a další specifikum je, že se celou dobu běhají paralelní útoky. V hlavním poháru získalo vítězství družstvo Chotěnice I, druhé místo družstvo Chotěnice II a třetí místo Slepotice II. Ještě musím podotknout, že tým Chotěnice I také získal putovní pohár za nejrychlejší útok, který byl dokonce rekordní - časem 21,36s. V poháru útěchy bylo pořadí následující. První místo Heřmanův Městec, druhé místo Kostelec I a třetí příčka Načešice.
10.7.2010 Konopáč - netradiční soutěž
Toto hasičské klání se konalo tradičně na tamní louce pod skálou. Počasí přálo, bylo krásně teplo a slunečno. Letos si na nás pořadatelé opět vymysleli změnu pro první kolo. Tentokrát byl start útoku klasický, probíhal na 2B a po sestříknutí plechovek proudaři odpojili proudnice a doběhli k rozdělovači, kde na ně na nosítkách čekal zraněný člen týmu, kterého na těchto nosítkách transportovali za startovní čáru. Této netradiční soutěže se účastnil náš mladší kolektiv, doplněný mojí maličkostí a Zajou. Po prvním kole jsme měli docela solidní náskok a byli jsme na prvním místě. Druhé kolo bylo tradiční, jako v minulých letech, útok na 3B a proudaře čekaly plechovky na skále. Zde jsme díky chybě v zadu měli velké problémy, ale i tak jsme naštěstí uhájili alespoň druhé místo. Přeskočili nás v celkovém hodnocení kolegové a věční rivalové z Morašic a třetí příčku obsadil SDH Heřmanův Městec.
3.7.2010 Štěpánov - ligová soutěž
Této soutěže jsem se jako jediné ligové soutěže v letošním ročníku nezúčastnil. Atmosféra a počasí však bylo nádherné, což také dokládá závěrečné hromadné koupání v kádích. Zdejší klání se již tradičně uskutečnilo na konci obce na fotbalovém hřišti, kde mají hasiči vybudovaná pevná plata ze zámkové dlažby. Časy byly k vidění velmi pěkné, vždyť vítězný čas SDH Seč byl 24,43s. Druhé místo ČHJ Hlinska nemělo čas příliš odlišný, 24,95s a třetí msto SDH Zbožnov čas 25,26s. Pod 28s se vešlo celých 8 družstev. Náš útok se vůbec nepodařil. Štěpán, který byl za mne záskok, nejprve upadl těsně před platem a poté nestihl včas nasadit proudnici, tudíž jsme si z této soutěže s neplatným pokusem neodnesli do ligy ani jeden bod.
19.6.2010 Lány - netradiční soutěž
Soutěže v Lánech jsem se tentokrát nezúčastnil, jelikož jsem byl vázán povinnostmi v ligovém týmu na ligové soutěži v Brčekolech. Tato soutěž je již pravidelně netradiční tím, že se běhá pouze na 2 hadice B a 3 x 1 hadice C. Ač to původně nebylo plánováno, zúčastnil se této soutěže náš mladší tým. Jejich tým ochotně doplnili kolegové z Morašic a takto společnými silami ač v prvním kole s neplatným pokusem, v druhém s časem 20,97s utrpěli vítězství. Na druhém místě se v konečném pořadí umístili právě kolegové z Morašic a třetí příčka putovala do Krásného.
19.6.2010 Brčekoly - ligová soutěž
Soutěž v Brčekolech podruhé hostila Ligu okresu Chrudim. Konala se v tamním sportovním areálu za kapličkou. Počasí bylo tak akorát, teplo sice vypadá trochu jinak, ale zase jsme se moc nepotili. Hlavně že se nevyplnila předpověď, podle které měly být celý den přeháňky. Tentokrát zde ale musím zmínit věc, která by se rozhodně stávat neměla a to hlavně lety zkušeným rozhodčím jako jsou pan Kunhart a pan Horáček. Zvednout družstvu červený praporek na platě, protože uplynul 5 minutový limit na přípravu je správné. Ale mávat červeným praporkem a stopkami nad hlavou a ukazovat hlavnímu rozhodčímu, že uplynul čas a chvíli poté ho dát dolů a pustit družstvo na start, to už je hodně přes míru. Sice vím, že práce rozhodčího není jednoduchá, ale takovéto chyby značně snižují úroveň soutěže i ligy jako celku. Zdejší trať je mírně z kopce, tudíž časy byly k vidění více než jen dobré. Do času 27s se vešlo úctyhodných 13 družstev. Útok jsme měli rozběhnutý celkem dobře, ale drobné zaváhání na vodě, kdy si mašina trošku zařvala, nás stálo drahocený čas a s výsledkem 27,49s jsme obsadili až 14. místo. Nejlepšího času dosáhlo družstvo SDH Seč - 23,44s, druhé místo s časem 24,07s obsadili kolegové z Morašic a bednu uzavřeli domácí s časem 24,21s. Pohár z rozstřelů si odvezli borci ze Štěpánova, druhé místo patřilo Morašicím a třetí Hoješínu.
12.6.2010 Licomělice - netradiční soutěž
Letošní soutěž se konala již tradičně u místní nádržky. Počasí letos na rozdíl od loňského roku přálo. Sluníčko svítilo celý den a bylo chvílemi pořádné dusno. Zdejší klání je netradiční hned z několika důvodů. Stopky si odstartuje sám řidič u stolku, poté nasedne do auta k posádce a objede nádržku. Tam je třeba umístit u hrázky stroj a táhnout vedení o délce 6B, připojit 2C proudy a sestříknout plechovky. Poté se musí vložit 7.hadice B a přetáhnout C proudy ke kádím, kde se následně dvěma C proudy a jedním B proudem plní nádrže o objemu cca 1400 l. Po jejich naplnění signalizují soutěžící v předu košaři, aby vytáhl savice, odmontoval koš a doběhl s ním zpět ke stolku, kde sám zastaví stopky. Letos nás reprezentovala naše omladina, tedy mírně doplněná, protože nemohl jet Marek a Patrik. Útok se docela povedl, i když jsme měli hodně velké rezervy. Hlavně zdržení u béček, kdy Milan odnesl jedno příliš daleko a musel jsem ho táhnout zpět, pak na vodě, kdy nikdo z kluků nějak nesignalizoval, že se už může plnit vodou, dále se nám taky povedlo si blátem přicpat koš, protože mít tlak jen 5 atmosfér je vážně málo a také Sáďa s Ježkem stříkali déle než B proud. Dosáhli jsme času 6:52, což nakonec stačilo na smolnou bramborovou pozici, tudíž na 4. místo. Vítězství si odvezli opět borci z Hošťalovic, kteří s časem 5:15 potvrdili své kvality, druzí skončili kolegové z Heřmanova Městce a třetí Morašice.
5.6.2010 Seč - ligová soutěž
Tradiční ligová soutěž na Seči se nám již potřetí přestěhovala do nového místa. Začínalo se, jak všichni víme, v kempu, pak jsme zažili soutěže na náměstí a naposledy u budovy HZS jako se běhá noční soutěž. Letos a zřejmě i do dalších let byl určen areál u nové výstavby rodinných domů za hasičskou zbrojnicí. Trať byla velmi pěkná, travnatá, kolem plata tradiční zámková dlažba, jak již bývá zvykem. Důvody drobného podmáčení dráhy pořadatelé snad do příštího roku spraví. Na proudu klečet v 10 cm vody není příjemné. Počasí bylo velmi pěkné, sluníčko svítilo jak mohlo a bylo teplo, nikoli však extra horko. Voda z dráhy se tak rychle ztrácela. Soutěž probíhala díky rozhodčím poměrně svižně a časy byly k vidění tradičně dobré. Velkým překvapením však byl propad favoritů. 1. místo si totiž odvezlo družstvo SDH Morašice s časem 25,14s, na druhém místě s o 3 setinky horším časem SDH Lukavice a třetí místo patřilo nám SDH Chotěnice s časem 25,54s (naše letošní první bedna) a domácí si odnesli až 4. místo. Tento výsledek taky velmi pěkně zahýbal průběžným pořadím v tabulce ligy.
29.5.2010 Nasavrky - netradiční soutěž
Letošní počasí pořadatelům této netradiční soutěže vyšlo přímo ideálně. Celé dny stále jen pršelo, a proto se spousta jiných soutěží musela zrušit, ale trať na silnici z kostek na místním náměstí se nepromáčí, tudíž tato soutěž by mohla být klidně i za deště. Sv. Florián nás opět podpořil a celou sobotu bylo nádherně slunečno a teplo. Tato soutěž se běhala stejně jako v minulosti. Jediné nářadí na platě byl stroj, ostatní na druhé čáře (první byla startovní). Mezi druhou a třetí čarou nesmělo spadnout žádné náčiní, jinak tým čekalo za každý kus 5 trestných vteřin. Co se děje dál za touto třetí čarou je pořadatelům jedno, ale většina spojuje hadice postupně po cestě. Letošní výkony byly podpořeny rekordní účastí 19 družstev, proto se běželo tentokrát jen 1 kolo. A co víc, dokonce dvěma týmům se podařilo pokořil magickou hranici 30s. Vítěznému Zbožnovu s časem 29,81s a druhým domácím s časem jen o 5 setin vteřiny horším. Bednu uzavřelo třetím místem SDH Malinné. Náš tým (ten který již 3x zvítězil na této soutěži) se letos nezúčastnil, vyslali jsme tentokrát jen mládež, aby se závoděním zlepšovala a sžívala s atmosférou závodů. Jejich konečný výsledek je 13. místo z již zmíněných 19 družstev, což není na jejich první soutěž tohoto typu vůbec špatné.
22.5.2010 Heřmanův Městec - klasická soutěž
Letošní soutěži na fotbalovém hřišti v Bažantnici proběhla za příznivého počasí. Proti přívalům vody z minulých dnů vydržela celá soutěž bez jediné kapky vody a dokonce občas z pod mráčku vykouklo sluníčko. Na běhání zkrátka akorát. Škoda jen, že tráva byla již dost mokrá a kolem plata se během chvíle začal tvořit doslova močál. Soutěž probíhala klasicky na nástřikové terče. Prvních 8 týmů z prvního kola postoupilo do zdejšího poháru Ondry Sachse. Musím podotknout, že jsme vzali útok treninkově (takže úplně naplno) a bývali bychom měli čas cca do 28s, ale pak se ozvala rána a velký sloupec vody oznámil, že nám praskla Bčková hadice a tím bylo po jakýchkoli nadějích a zůstalo nám čestné poslední místo. Úvodní část a také tedy pohár starosty města vyhrálo družstvo z Hlinska s časem 25,39s. Jelikož družstva Seče a Hoješína odstoupila z dalšího pokračování soutěže, byly rozstřely na srážecí terče zajímavou podívanou. Morašicím se v rozstřelu rozpojilo Bčko od rozdělovače a Zbožnovu ve finále zase prozměnu 1. a 2. béčko. Vítězství si tak odnesli nečekaně borci z SDH Chrudim, 2. místo Zbožnov a 3. místo Počátky.
15.5.2010 Blatno - ligová soutěž
Počasí na začátku letošní soutěže vypadalo doslova hrozivě. Po obloze se táhly těžké mraky a stále potvrzovaly předpovědi trvalého vydatného deště. Svatý Florián se nás však zastal. Byla sice pořádná zima, ale nespadla ani kapka po celé odpoledne. Soutěž se jako již tradičně konala v areálu pivovaru Rychtář v Hlinsku. Vzhledem k vydatným dešťům v minulých dnech byla dráha rozmočená a terén velmi těžký, což poznalo mnoho závodníků. I přes tyto problémy se však odběhala velmi kvalitní soutěž. Rozhodčí popoháněli závodníky, aby se nezdržovalo. Časy jako v Třemošnici se ale nekonaly. Dnešní vítězný čas byl 25,18s družstva SDH Výsonín, druhou příčku s časem 25,32s obsadil SDH Lukavice a třetí místo o jednu jedinou setinku s časem 25,33s obsadili sousedi z Morašic. Náš útok byl rozběhnutý dobře, ale Snake upustil celé klubo a musel se vracet pro hadici. Na tu bídu jsme skončili s časem 28,69s na 9. místě celkově a 8. místě v lize.
8.5.2010 Kostelec u HM - okrsková soutěž
Pořádání letošní okrskové soutěže se zhostil SDH Kostelec u Heřmanova Městce a vystřídal tak Morašice, které pořádaly loňský ročník. Soutěž se konala v tamním bývalém vojenském areálu, kde se tradičně běhá kostelecká netradiční soutěž. Počasí naštěstí přálo, během závodů nespadla ani kapka z oblohy a bylo docela teplo, i když mračna občas vypadaly hrozivě. Nicméně v předchozích dnech lilo jako z konve, takže terén byl velmi težký. Běhalo se dvoukolově, počítal se lepší čas. Soutěž odbíhala docela rychle a pořadatelé svou úlohu zvládli celkem dobře. Co ještě dodat, máme poměrně silný okrsek a sjelo se nám zde tedy 13 družstev mužů, několik družstev žen a dětí. Na třetím místě se umístilo družstvo SDH Morašice II s časem 28,6s, druhá příčka patřila na konci SDH Morašice III s časem 27,88s a vítězství zůstalo nám SDH Chotěnice s časem 24,79s.
1.5.2010 Třemošnice - 1. ligová soutěž sezóny
Soutěž se letos konala netradičně na hlavním fotbalovém stadionu ve městě a pořadatelé přislíbili, že tyto nové prostory budou k dispozici hasičům i v příštích ročnících. Terén tedy byl velmi pěkně upravený trávník, dokonce jsem byl překvapen, jak dlouho dráha vydržela bez tvorby kaluží, voda mizela opravdu rychle. Počasí pořadatelům i přes nepříznivou předpověď přálo, bylo slunečno a teplo naprosto bez deště, zkrátka ideální podmínky. Také soutěž již od začátku dostala pořádný spád, časy se držely hned při zemi v hodnotách kolem 25s. Náš tým po celkem solidním výkonu dosáhl času 26,32s, ale brzy jsme zjistili, že stačit na čelo nebude. Dlouho držel vedení tým z Vysonína časem 23,96s, ale také nakonec stačil až na druhé místo. Příčku nejvyšší obsadili časem 23,90s borci ze Seče a třetí s časem 25,17s uzavřeli stupně vítězů kolegové z Morašic. Náš tým nakonec obsadil až průměrné sedmé místo.
24.4.2010 Načešice - netradiční soutěž
Soutěž se tradičně konala u místní nádržky. Letošní počasí vyšlo na jedničku. Na obloze vymeteno, ani mráček, krásně svítilo sluníčko a bylo teplo. Dokonce jsem se stihnul i lehce spálit. Účast družstev byla více než hojná, troufnu si říci, že možná až rekordní. Přijeli chlapi např. až z Rosic, Lozic a Nasavrk. A nebyla by to zdejší soutěž, kdyby nebylo v úvodu něco extra. Letos po odstartování jeden člen družstva musel nejprve zatlouct do špalku 5 hřebíků a teprve pak odstartoval zdejší útok se sáním z nádržky a tentokrát na nástřikové terče, které činily mnohým po zimě velké problémy. Naše sestava byla doslova splácaná na poslední chvíli, ale dařilo se. Oslavili jsme vstup do nové sezóny vítězstvím, druzí skončili kolegové z Heřmanova Městce a na třetím místě se umístilo družstvo z Rosic u Chrasti.